Kaip turi atrodyti jūsų LinkedIn profilis, jei jūs ieškote darbo? (2/3)

2021-08-16

Individualių LinkedIn skyrių patarimai

7. Susikurkite vardinę URL nuorodą

Kai kuriate LinkedIn profilį, jums automatiškai yra sukuriama URL nuoroda. Svarbiausia, įsitikinkite, kad jūsų profilio nuorodą bus lengva įsiminti. Dažniausiai žmonės URL nuorodą susikuria su savo vardu ir pavarde arba inicialais. Jeigu jūsų vardas ir pavardė yra dažni, jums gali tekti pridėti skaičių ar simbolių.

8. Pridėkite viršelio nuotrauką, kuri atspindėtų jus ar jūsų veiklą

Virš jūsų profilio nuotraukos esančioje tuščioje juostoje yra jūsų viršelio nuotrauka. Tai pats pirmas dalykas jūsų profilyje, kurį pamatys žmonės, todėl derėtų padaryti gerą įspūdį. Turėtumėte naudoti vaizdą, kuris jums patinka ir galbūt ką nors reiškia. Tai gali būti mėgstamas kraštovaizdis, prekės ženklas. Taip pat, galite užsidėti nuotrauką, kurioje dirbate ir pridėti šiek tiek teksto.

9. Pasirinkite profesionalią profilio nuotrauką

Jeigu tokios neturite – pasidarykite! Dabar, norint pasidaryti profesionalią nuotrauką, jums nereikia fotografo. Užtenka turėti mobilųjį telefoną su gera kamera. Žinoma, nuotraukoje jūs turite atrodyti profesionaliai, turite būti apsirengę tinkamai, tvarkingai, o ne iššaukiančiai. Taip pat nenaudokite nuotraukų, kuriose yra kitų žmonių.

Jei dar neturite profesionalios profilio nuotraukos, per daug nesukite galvos! Ją pasidaryti labai paprasta. Susiraskite tuščią sieną, geriausia būtų vienspalvė ir tiesiog stenkitės elgtis kuo natūraliau, galite pasisukti šonu, sukryžiuoti rankas, nusišypsoti. Jūsų veidas nuotraukoje turėtų užimti apie 60 % vaizdo.

10. Pasirašyk trumpą, bet įtraukiantį savęs prisistatymą

Jeigu jūs ieškote darbo šiuo metu prisistatyme parašykite, kokio darbo ieškote. O jeigu dirbate kur nors – nurodykite savo einamas pareigas ir įmonę, kurioje dirbate:

- Looking for new opprotunities in marketing.

- Communication specialist at Firsty.

Kuo konkrečiau viską nurodysite, tuo labiau išsiskirsite iš kitų ir tai padės surasti naujų pažįstamų jus dominančioje srityje. Tik prisistatyme jokiu būdu nerašykite daug teksto!

11. Baikite pildyti įvadą

Nepamirškite užpildyti ir mažesnių įvado skyrelių, į kuriuos įeina:

- Mergautinė pavardė. Jei esate pasikeitusi pavardę į sutuoktinio (-ės), tačiau dauguma žmonių jus žino senąja pavarde, tuomet ją galite įrašyti į skyrių Former name. Taip pat galite pasirinkti, kas iš jūsų kontaktų tai gali matyti.

- Vardo tarimas. LinkedIn šią funkciją pirmą kartą pristatė naudodama savo mobiliąją programą. Ši funkcija gali būti naudinga jums, jeigu turite ilgą ar neįprastą vardą, kuris sunkiai tariamas. Taip pat ši funkcija gali pasiteisinti, jeigu bendraujate ar bendradarbiaujate su užsieniečiais.

- Vieta. Net jei gyvenate priemiestyje ar netoli kurio nors didmiesčio, geriau nurodykite didmiestį. Vien dėl to, kad pagal miestą jums rodys daugiau galimybių, daugiau kontaktų ir jūs pats būsite geriau pastebimas.

- Sritis. Jeigu jūsų paieška nėra susiaurinta iki vienos konkrečios srities, savo įvade galite paminėti ir ne vieną jus dominančią sritį.

- Kontaktinė informacija. Čia būtinai turėtumėte nurodyti el.pašto adresą tam, kad darbdaviai galėtų su jumis susisiekti ne tik per LinkedIn‘ą, bet ir el.paštu. Telefono numerio ar adreso pridėti tikrai nereikia. O socialinių tinklų nuorodas į jūsų asmenines paskyras geriausia pridėti tuo atveju, jeigu tai yra konkrečiai susiję su jūsų darbu.

12. Gerai apgalvokite kaip turi atrodyti santrauka apie jus

Santrauka arba skiltis ABOUT yra vieta, kur jūs galite papasakoti apie save ir pasidalinti savo istorija.

Štai kaip galite struktūrizuoti:

- Prisistatykite. Kas esate, ką veikiate? Kokias pareigas užėmėte praeitose darbovietėse?

- Pabrėžkite pagrindinius įgūdžius – patirtis, pasiekimai.

- Papasakokite koks žmogus esate ne darbe, o jums komfortiškoje vietoje, su draugais.

- Kreipkitės į skaitytoją sakydami, kad lauksite pasiūlymų!

13. Paminėkite savo patirtį ar darbą, kuris suteikė jums daugiausia žinių ir įgūdžių

Po skiltimi ABOUT yra skyrius FEATURED, šiame skyriuje galite rodyti nuotraukas, nuorodas, LinkedIn straipsnius ar įrašus ir visa tai matysis jūsų profilio viršuje. Paminėjimas darbų, kurie geriausiai atskleidžia ar atspindi jus yra vienas iš geriausių dalykų ir tai skatina daryti LinkedIn.

14. Įsitikinkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas ir LinkedIn profilis yra panašūs.

Tai nereiškia, kad jie turi būti identiški. Tačiau kai kurie dalykai tikrai turi sutapti – jūsų ankstesnės pareigos, įmonės, kuriose dirbote, pažymėjimai. Lygiai taip pat svarbu yra ir datos.

15. Paminėkite ir kitus svarbius dalykus

Po darbo patirties ir išsilavinimo skiltimi yra papildomos erdvės, kurioje galite nurodyti dar nepaminėtus dalykus. Ar laisvai kalbate kita kalba? Gal esate baigę kokius nors kursus? Gal esate gavę kokį nors apdovanojimą, kuriuo labai didžiuojatės? Pagalvokite ir būtinai tai paminėkite.

16. Paprašykite stiprių ir aktualių rekomendacijų

Rekomendacijos tikrai parodo didesnį jūsų profesionalumą. Rekomendacijų galite prašyti buvusio darbdavio, buvusių bendradarbių, draugų. Tačiau, žmogus, kuris jums rašys rekomendaciją turėtų būti informuotas, ko jūs iš jo tikitės, jis turi žinoti į kokias pareigas pretenduojate. Būtent pagal tai jam bus lengviau parašyti rekomendaciją ir ji bus stipresnė ir informatyvesnė.

17. Atlikite mainus

Geriausias būdas gauti rekomendaciją yra ją parašyti patiems. Jei parašysite rekomendaciją kolegai, greičiausiai jis atsakys tuo pačiu. Be to, rekomendacijos parašymas yra labai gražus gestas ir gali sukurti glaudesnį ryšį su LinkedIn kontaktais.

18. Nepamirškite apie skyrių INTERESTS 

Šis skyrius dažnai yra nepastebimas, tačiau nereiškia, kad jis yra nereikalingas. Jeigu jūs nurodysite savo pomėgius, LinkedIn jums bendrajame sraute rodys įrašus, kurie siejasi su tomis temomis. Taip jūs dažniau galėsite pamatyti įrašus apie jus dominančius dalykus ir galėsite lengviau surasti bendraminčių, kuriems taip pat yra įdomios šios temos.

Na ką, beliko sulaukti straipsnio trečios dalies ir galėsite profesionaliai susitvarkyti savo LinkedIn!

Šaltinis: „The Best LinkedIn Profile Tips for Job Seekers"

Iš anglų kalbos vertė: Eglė Lauciūtė



Panašūs įrašai

2021 / 08 / 17
Kaip turi atrodyti jūsų LinkedIn profilis, jei jūs ieškote darbo? (3/3)
2021 / 03 / 22
Dažniausiai pasitaikančios darbo skelbimų klaidos
2020 / 01 / 23
Studentui išmanusis įrenginys – svarbesnis už sąsiuvinį ir rašiklį