Džiunglės ir ofisas: jautiesi daug geriau, kai pritampi

2020-10-28

Savana – žavi vieta. Pradedant žirafomis ir baigiant hipopotamais – visi gyvūnai dalinasi ta pačia žeme su labai mažai išteklių, tačiau stengiasi gyventi kaip tik galima geriau. Ofise tas pats.

Palyginimas gal ir skamba įžūliai, tačiau idėja, slypinti už jo, ne. Kaip žinia, profesiniame pasaulyje žmonės taip pat privalo sugyventi kartu ir bendradarbiauti taip, kad juos tenkintų aplinka, kurioje yra dirbama.  IT specialistas, pardavimų vadybininkas, viešųjų ryšių specialistas – tai pavyzdžiai tų sričių, kurių atstovus gali sutikti šių laikų moderniose džiunglėse. Kita vertus, šie sutvėrimai, kitaip tariant – žmonės, turi daugybę asmenybių ir elgesio būdų, todėl viskas ofiso džiunglėse tampa daug painiau.

Taigi, kaip ne tik išgyventi, tačiau ir klestėti kartais netgi priešiškoje aplinkoje? Kaip pritapti?

 

                                                                                     

 

Ištyrinėk aplinką. Pažink savo kolegas:

Asmenybės taip ir laukia, kol jas atrasi, todėl, jei palikai savo Indiana Jone‘s dvasią namuose, tau turėtų būti labai gaila. Tavo kolegos turi daug ką papasakoti apie savo darbus, tačiau dar daugiau – apie pačius save. Susidomėjęs jų pomėgiais imsi kurti pasitikėjimą, sustiprinsi jūsų santykius ir tai daug ko tave išmokys. Neturėtum jaustis įsipareigojęs kuo daugiau apie juos sužinoti, tačiau smalsumas ir dėmesys yra tikrai vertinami.

Prisitaikyk kaip chameleonas:

Tarp visų Homo sapiens socialinė sąveika gana smarkiai skiriasi. Savo požiūrio koregavimas remiantis kitų žmonių jautrumui į tam tikrus dalykus, palengvins jūsų mainus ir pagerins tarpusavio ryšį. Santūresnis žmogus priims tavo gebėjimą išklausyti, o ekstravertas entuziastingai pasakos viską daug atviriau. Juolab, kad su liūtu nesielgsi taip pat kaip elgtumeisi su gazele.

Būdamas kultūriškai išprusęs užmegsi tvirtą ryšį ir su savo užsienio kolegomis. Paprastai tariant reikėtų pabrėžti štai ką: kai kuriose kultūrose esą tokių papročių ar elgesio standartų, kurie yra visiškai įprasti joje, tačiau gali būti nepriimtini kitoje kultūroje. Todėl tik skirtingų kultūrų išmanymas ir atitinkamas prisitaikymas prie jų padės tau geriau pažinti savo kolegas, kurie gali būt iš skirtingų pasaulio šalių.

Prisijunk prie grupės šalia vandens šaltinio: išnaudok paprastų akimirkų galimybes:

Bendravimas akis į akį yra tinkamesnis norint pakalbėti apie asmeninius reikalus, o didesni susibūrimai neturėtų būti tokie, apie kuriuos tu nieko net nenutuoki. Pasisėdėjimai po darbo, ofiso vakarėliai ar kasdieniai susitikimai yra puikios progos daug artimiau pažinti savo kolegas. Draugiškų santykių užmezgimas dažniausiai prasideda pokalbiais apie gyvenimo istorijas ar pomėgius. Pasinaudok šiais renginiais, kad pralaužtum ledus ir pagilintum savo žinias apie žmones, su kuriais dirbi.

 

                                                                             

 

Už daugybės socialinių normų ir taisyklių nėra jokių gairių kaip iš tikrųjų reikia elgtis. Visi mes tikimės, kad žmonės kuo dažniau bus natūralūs ir rodys savo tikrąjį veidą. Vis dėlto, tu tikrai gali palengvinti savo sumišimą darbovietėje būdamas užsispyręs. Raktas į pritapimą yra santykiai. Jie iššaukia emocijas; jie iššaukia tai, kas paverčia mus žmonėmis. Ne taip, kaip savanoje, džiunglės, kuriose dirbi, taip ir laukia kol bus prijaukintos.

 

Originalus straipsnis ČIA.



Panašūs įrašai

2019 / 06 / 27
Motyvacijos paieškos karjeros kelyje
2016 / 04 / 01
Labai abejoju, kad reikia mokytis visą gyvenimą: o kada gyventi? (vaizdo paskaita)
2021 / 04 / 12
Stresas ir jo žala