Kaip išnaudoti socialinius tinklus darbo paieškai

2019-11-07

Amžiuje, kai socialiniai tinklai tapo mūsų kasdienybe, tikriausiai sunkiai rasite žmogų, kuris neturėtų Facebook, LinkedIn ar Twitter paskyros. “Jei tavęs nėra viename iš šių socialinių tinklų – tavęs nėra išvis”. Ši frazė pamažu tampa tautosaka, o paprastesnis žmonių aptinkamumas interneto erdvėje atveria galimybes ne tik bendravimui, bet ir padeda susirasti darbą.

LinkedIn

Jei dar neturite paskyros – tuoj pat susikurkite. Tai socialinis tinklas, kuris suteikia ne tik galimybę kontaktuoti su žmonėmis, kuriuos pažįstate, bet ir su žmonėmis, kurie jau dirba srityje, kuri Jus domintų.  Prieš Jūsų akis keli patarimai, kaip darbo paieškoms išnaudoti būtent šį tinklą:

Susiraskite dominančią kompaniją. Tai vienas patogiausių būdų rinkti informaciją apie Jus dominančią įmonę. Taip galite rasti žmones, kurie dirba būtent ten, o galbūt turėsite net bendrų pažįstamų, kas dar labiau palengvins pirmo kontakto užmezgimą. Jus vienas iš pirmųjų sužinosite visas naujausias darbo pozicijas įmonėje ir net galėsite pasikonsultuoti su jau dirbančiais ten apie galimybes ir reikalavimus.
Elektroninis laiškas. Kai jau užmezgėte kontaktą su dominančiose įmonėse dirbančiais žmonėmis, galite išsiųsti visiems laišką, kuriame papasakotumėte kokio darbo ieškote ir kokios praktikos turite.
Statuso atnaujinimai. Savo paskyroje taip pat galite pildyti ir darbo paieškų žurnalą ar rašyti blogą. Kiekvienas atnaujinimas bus matomas ir visiems Jūsų kontaktams. Naujienlaiškį jie gaus ir į savo elektroninį paštą.
LinkedIn galimybes puikiai išnaudojo projekto “Ieškau darbo” dalyvis Vytautas Paulauskas. Vyras ne tik siuntinėjo užklausas įmonėse dirbantiems, bet ir prie savo profilio pridėjo ženkliuką, kad yra atviras darbo pasiūlymams.

Susijęs straipsnis: Kaip darbo paieškai išnaudoti LinkedIn?

Facebook

Nors daugumai įprasta, kad šis socialinis tinklas dažniau naudojamas bendrauti su draugais arba senais pažįstamais, jį taip pat galima išnaudoti ir darbo paieškoms.

Būsenos atnaujinimai. Savo paskyroje pažįstate visus ar bent jau daugumą, tačiau esame įsitikinę, kad nežinote, kur kiekvienas draugas dirba. Ekspertai siūlo apie savo paieškas pranešti kuo daugiau žmonių, o tai padaryti padės būsenos atnaujinimas. Tik nepradėkite kasdien rašyti tą pačią frazę, kad ieškote darbo. Galite tai pasakyti kiek subtiliau: “Šiandien buvau darbo pokalbyje, dabar belieka laikyti kumsčius, kad patekčiau į kitą etapą.”. Tą pačią informaciją pasakėte kitais žodžiais.
Draugų ratas. Jei Jūsų draugai ir pažįstami žinos, kad ieškote darbo, tai tikrai pagalvos apie Jus, jei jų įmonėje atsirastų pozicija, kuriai Jūs būtumėte tinkamas. Vis dažniau darbdaviai pasitiki esamų darbuotojų rekomendacijomis, ieškodami naujų darbuotojų.


Twitter

Nors šis socialinis tinklas Lietuvoje nėra itin populiarus, tačiau ir jame galima surasti nemažai naudingos informacijos bei naudingų pažinčių.

Plėskite savo interesų ribas. Bendraukite su žmonėmis, kurie domisi tuo pačiu, kuo ir Jūs. Taip sužinosite naujausius darbo pasiūlymus būtent toje srityje ir galėsite pasikonsultuoti tiesiogiai.
Naudokitės įrankiais. Twitter įrankis Twellow padeda surasti išsamesnę informaciją apie žmones, kurie nėra Jūsų draugų rate. Taip įvedę įmonės pavadinimą rasite ir žmones, kurie ten dirba.


Autorius Milda Januškevičienė

 



Panašūs įrašai

2022 / 08 / 09
Dirbk protingiau, o ne sunkiau! 16 patarimų, kaip tai padaryti
2022 / 07 / 28
Sveikatai palanki darbo aplinka – kaip ją sukurti?
2021 / 09 / 28
Žmogiškieji ištekliai: kokie dalykai labiausiai motyvuoja darbuotoją?