Penki būdai kaip investuoti į savo karjerą
2015-12-22
Vis dažniau darbdaviai skundžiasi, kad pretendentai į laisvą darbo vietą, ypač jaunesni specialistai yra nemotyvuoti, o jų akyse nematyti entuziasmo. O jei jis yra, tai užgęsta po kelių mėnesių ar metų toje pačioje pozicijoje. Tad kaip motyvuoti save, kad ne tik darbas taptų mielesniu, bet ir augtumėte kaip specialistas? Prieš Jūsų akis penki gan paprasti patarimai, kaip investuoti į savo karjerą.
Susijęs straipsnis: Ar turi karjeros viziją ir planą?
1. Investuokite į savo stipriąsias puses.
Visų pirma, išsiaiškinkite, kokiomis galimybėmis Jus apdovanojo gamta ir stiprinkite jas. Galbūt esate puikus derybininkas? Užsirašykite į derybų kursus, skaitykite literatūrą šia tema tiek lietuvių, tiek ir užsienio kalbomis. O galbūt esate puikus oratorius? Panaršius internete rasite ne vieną organizaciją vienijančią žmones, kurie nori išmokti šio kalbos meno. Tad susitikimų metu galėsite pasidalinti savo jau turima patirtimi su bendraminčiais arba įgyti naujos, o vėliau ją panaudoti savo darbe.
2. Domėkites savo įmonės veikla, o įgytas papildomas žinias nuolatos taikykite praktikoje.
Nenustokite mokytis, domėkitės kaip funkcionuoja įmonė, kurioje Jūs dirbate. Jei kyla kokių nors idėjų, pavyzdžiui, kaip optimizuoti darbus – pasidalinkite šiomis mintimis su kolegomis. Dalyvaukite profesiniuose seminaruose, skaitykite literatūrą ir domėkitės naujovėmis.
3. Megzkite pažintis ir stenkitės jas puoselėti.
Pamąstykite, su kuo Jūs bendraujate tiek darbe, tiek ir po jo. Juk sena lietuviška patarlė sako, kad su kuo sutapsi, tuo ir patapsi. Pasistenkite aplink save sukurti skirtingų ir intelektualių žmonių ratą, kuris padės Jums tobulėti ir plėsti akiratį. Taip pat nepamirškite, kad ratas turi didėti, o geras santykių palaikymas yra sunkus darbas, tad investuokite laiko ir būkite iniciatyvus.
Susijęs straipsnis: Investavimas į save: 3 vertingi patarimai
4. Užsibrėžkite karjeros tikslus.
Nenustokite augti. Susidarykite planą, kaip įsivaizduojate savo po vienerių, dvejų ar penkerių metų įmonėje, kurioje dirbate. Užsibrėžkite tikslus, kuriuos turite įgyvendinti per tam tikrą laiką. Galbūt norite tapti skyriaus vadovu, ar vadovo dešiniaja ranka? Parodykite, kad Jumis galima pasikliauti ir per darbo pokalbį žibėjusios akys ir entuziasmas niekur nedingo po kelerių metų toje pačioje įmonėje. Nesitenkite ta pačia darbo poziciją penkerius ar daugiau metų, juk Jūs turite tobulėti ir ties tuo dirbkite.
5. Nepamirškite ir savo asmeninio gyvenimo: palaikykite balansą tarp darbo ir šeimos.
Balansas – tai tiesiausias kelias į sėkmę, o geri santykiai tiek šeimoje, tiek ir darbe Jums suteiks pasitikėjimo savimi ir taip lengviau galėsite siekti savo tikslų.
Autorė: Milda Januškevičienė