Kas slepiasi po darbo pokalbio klausimais?

2015-12-22

Šį kartą, firsty.lt klausė, koks Jums darbo pokalbio metu užduotas klausimas buvo pats įsimintiniausias. Gavome dvi užklausas: 

1. Negyvenamoje saloje gyvena žmogėdra ir mokslininkas, termometru matuojantis vabaliukų temperatūrą. Iš alkio surijęs mokslinininką, žmogėdra pasijuto blogai ir nusprendė, jog valgyti protingus žmones neapsimoka, nes jie nuodingi. Sudužus lėktuvui, tu vienintelis išsigelbėjai, bet patekai būtent į šią salą. Žmogėdra tuo, žinoma, apsidžiaugė ir norėdamas įsitikinti, ar tu nesi nuodingas, davė tau mokslininko termometrą. Kaip matuosi vabaliukų temperatūrą ir kaip įrodysi žmogėdrai, kad esi protingas? Kaip naudodamasis termometru, sugebėsi išgelbėti savo gyvybę?  

2. Automobiliu veži sužeistą artimą žmogų, kuriam skubiai reikalinga pagalba. Ką darytum užssidegus raudonam šviesaforo signalui - lauktum žalios spalvos ar nepaisytum taisyklių ir važiuotum per draudžiamą raudoną šviesą? 

 

Susijęs straipsnis: Kaip atsakyti į 20 dažniausiai pasitaikančių klausimų darbo pokalbio metu? (1/2)

 

Kaip ir žadėjome, personalo atrankos specialistė komentuoja, kas slepiasi po Jums užduotais klausimais.

„Nėra griežtų taisyklių, kokius klausimus pokalbio dėl darbo metu galima užduoti, kokius ne (tikrai negalima klausti diskriminuojančių). Jei klausimai prasilenkia su etikos ir moralės normomis ar verčia jus pasijausti nejaukiai – tai jau turėtų būti jums signalas pasvarstymui ar tikrai pas tokį darbdavį norėtumėte dirbti. Jei klausimas jums atrodo keistas, nebūtinai jis toks turi būti ir klausiančiajam. Aiškaus komentaro į pateiktų klausimų/situacijų pavyzdžius aš nepateiksiu. Reiktų konteksto, įmonės veiklos srities, pozicijos, etc. Dažniausiai interviuotojas uždavęs tokio tipo klausimą, labiau stebi jūsų reakciją, elgseną, o ne tikisi kažkokio šabloniško atsakymo. Teisingo atsakymo tokiems klausimams/situacijoms NĖRA. Dėmesys kreipiamas yra ne į tai, ką jūs pasakysite, o į tai, kaip jūs elgsitės. Į tai, kaip greitai reaguojate ir į tai, kaip nuoširdžiai atsakinėjate: ar atsakymas nėra suvaidintas, ar jūs bandote įtikti ir parinkti teisingiausią atsakymas pagal visas taisykles ir moralines normas.

Iš kitos pusės, jei gausite tokį klausimą ir papūsite lūpą, parodydami “koks kvailas klausimas”, specialistas iškart tai pastebės ir nuspręs, kad Jums trūksta kūrybingumo ar įžvelgs barjerus bendraujant. Ne į kiekvieną poziciją renkant žmogų iš jūsų tikimasi netradicinio mąstymo, kaip dabar populiaru sakyti: “think out of the box”, dažnai laukiame tiesiog paprastumo ir atvirumo.

Svarbiausia suprasti, kad darbo pokalbis turi būti kuo natūralesnis. Žmogaus, kuris veda pokalbį nereikia bijoti! Natūralu, jei jaudinatės, bet „nepaimkite pozos“. Kuo natūraliau vyks pokalbis, tuo didesnis šansas, kad Jums pasiseks.“

 

 

SUSIJĘ MOKYMAI

Darbo pokalbio vedimo mokymai



Panašūs įrašai

2021 / 02 / 23
7 klausimai, kuriuos reiktų užduoti sau, jei galvojate pakeisti karjerą per COVID-19
2020 / 10 / 21
6 patarimai, kaip valdyti laiką darbe
2021 / 12 / 13
Darbas su rinkodara ir komunikacija – ką verta žinoti?