Kaip turi atrodyti jūsų LinkedIn puslapis, jei ieškote darbo? (1/3)

2021-08-13

Darbo ieškantys žmonės dažnai žino tik apie darbo skelbimų svetaines, tačiau šiuo metu labai populiari LinkedIn platforma taip pat siūlo gausų darbo pasiūlymų pasirinkimą. LinkedIn platformoje galite nurodyti savo patirtį, įgūdžius, kvalifikaciją, taip pat galite rašyti įrašus, kviesti draugus ir kolegas prisijungti prie jūsų tinklo – visi šie dalykai darys jus labiau matomu šiame tinkle ir jums bus paprasčiau susirasti darbą, o gal netgi patys darbdaviai į jus kreipsis su pasiūlymu.

Pagrindiniai patarimai, kaip susikurti tvarkingą ir pritraukiantį LinkedIn profilį:

1. LinkedIn‘e pasakokite apie save ir kurkite savo asmeninį prekės ženklą

Kas jūs esate ir kuo norite būti žinomas? Kuo jūs išsiskiriate iš savo bendraamžių? Žinodami savo privalumus, galite tai išreikšti asmeniniame LinkedIn profilyje.

LinkedIn‘e galite pateikti išsamesnį pasakojimą apie savo stipriąsias puses ir darbo stilių. Savo profilyje jūs galite nurodyti visus savo įgūdžius, patirtis, o tai sudomins žmones prisijungti prie jūsų tinklo.

2. Įsivertinkite su kokios srities žmonėmis norite kurti ryšį ir kokie įrašai gali sulaukti jų dėmesio

Kurdami savo profilį, pagalvokite, kas jį skaitys – ar tai jūsų darbo srities profesionalai, kurie galėtų būti jūsų potencialūs darbdaviai? Kas jūsų profilyje galėtų juos sudominti? Ar techniniai įgūdžiai, ar kūrybiškumas, komunikabilumas?

Norėdami išsiaiškinti atsakymus į šiuos klausimus, galite peržvelgti įmonių darbo skelbimus, ko jie tikisi iš darbuotojo. Neabejoju, kad tikrai rasite bent kelis įgūdžius, kuriuos galite nurodyti ir savo LinkedIn profilyje. O tai padės pritraukti norimą darbdavį.

3. Profilyje naudokite raktinius žodžius

Kai žinosite, kokie raktiniai žodžiai geriausiai atspindi jus ir jūsų patirtį, juos galite panaudoti ir įrašydami juos antraštėje, patirties ar įgūdžių skiltyje. Tačiau nepersistenkite. Ir jokiu būdu savo aprašyme nerašykite „Raktiniai žodžiai:“. Viskas turi atrodyti subtiliai ir įdomiai.

4. Venkite nuvalkiotų žodžių 

Darbštus, efektyviai dirbantis, novatoriškas, sėkmingas, motyvuotas – tokius žodžius nuolat galime matyti darbo aprašymuose ir pačiame LinkedIn‘e. Tačiau ar tokie nuvalkioti žodžiai tikrai geriausiai atspindi jus? Visi žmonės, kurie ieško darbų yra motyvuoti, darbštūs ir pan. Tikrai įmanoma apie save papasakoti įdomiau negu šiais visiems labai gerai žinomais žodžiais.

5. Užpildykite savo profilį

Tikėtina, kad paieškos rezultatuose pasirodysite tuomet, kai užpildysite visą savo profilį. Darbuotojai ir vadovai peržiūrės jūsų profilį kur kas dažniau ir visai nesvarbu, ar jūs kreipsitės į juos dėl darbo LinkedIn‘e ar dėl ko nors kito. Paprastas ir ne pilnai užpildytas profilis nesudarys didelio įspūdžio. Be to, kiekviena skiltis yra galimybė panaudoti daugiau skirtingų raktinių žodžių.

6. Bet daugiausia dėmesio skirkite pagrindiniams skyriams

Yra labai daug techninių pranašumų, kuomet turite pilnai sutvarkytą profilį. Tačiau negalima tikėtis, kad visi apsilankę jūsų profilyje, perskaitys kiekvieną žodį. Jūs turit juos užkabinti nuo pat pradžių. Įrašykite svarbiausius savo įgūdžius, patirtį ir savybes, pasirinkite profesionalią nuotrauką (jokiu būdu ne instagraminį selfiuką). LinkedIn‘e niekas nekonkuruoja dėl gražesnės nuotraukos, nuotrauka turi būti profesionali tam, kad darbdavys suprastų, kad jūs tikrai ieškote darbo ir esate rimtas kandidatas. Profilio nuotrauka ir antraštė yra du dalykai, kuriuos žmonės gali pamatyti net neužėję pas jus į profilį. Taigi, gerai apgalvokite kaip šie du dalykai turi atrodyti.

Jeigu turite laimėjęs kokį nors apdovanojimą ar svarbų sertifikatą, juos taip pat galite paminėti aprašyme. Taip pat ir svarbiausius įgūdžius aprašykite antraštėje. Tik neperspauskite.

Kitus žingsnius rasite antroje ir trečioje straipsnio dalyse!

Šaltinis: „The 31 Best LinkedIn Profile Tips for Job Seekers“

Iš anglų kalbos vertė Eglė Lauciūtė



Panašūs įrašai

2016 / 03 / 07
Meilė darbui: kaip išgirsti save?
2021 / 01 / 07
Moterys ir karjera - neišsprendžiamas galvosūkis?
2021 / 09 / 16
Kaip pradėti dirbti renginių organizavimo srityje?