Investavimas į save: 3 vertingi patarimai

2021-08-12

Investavimas į save gali tapti bene pelningiausia kada nors Jūsų padaryta investicija, kuri ateityje Jums atsipirks su kaupu. Tiek asmeninio, tiek ir profesinio augimo atžvilgiu investavimas į save – patikimiausias būdas gyventi kokybiškiau ir pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Atskleiskite savo įgūdžius

Susikoncentravimas ties žinių bagažo didinimu ir savo įgūdžių tobulinimu gali būti išreiškiamas gausybe formų. Didinti savo žinias galite tiek profesiniu, tiek ir asmeniniu lygiu.

- Kelkite kvalifikaciją. Papildomi kursai, mokslinių laipsnių kėlimas, įvairiausi sertifikatai – tai ne tik Jūsų naujos patirties įrodymas, bet ir kelias geresnio darbo link. Šiais laikais galite mokytis įvairiausiuose pasaulio universitetuose vos paspaudę kelis kompiuterio klavišus, o už papildomą mokestį gausite ir pažymėjimą, patvirtinantį, kad baigėte vieną ar kitą kursą. Vienas geriausių pavyzdžių – www.coursera.org.
- Dalyvaukite mokymuose. Lankykitės seminaruose bei konferencijose, domėkitės, kas naujo įvyko srityje, kurioje dirbate, arba kurioje norėtumėte dirbti. Įstokite į visuomenines organizacijas, kuriose ne tik galėsite pasidalinti savo sukauptomis žiniomis, bet ir išmoksite nemažai naujo iš savo kolegų.
- Plėskite jau turimas žinias. Internete gausu įvairiausių mokslinių ir ekspertų rašytų straipsnių,  analitinių darbų, tyrimų ir kitokios medžiagos, kuri pagelbės Jums tobulėti. Net socialiniuose tinkluose gausu įvairiausių grupių, kurios dalinasi savo patirtimi, skaitytų publikacijų recenzijomis ar gali Jums patarti, kur ieškoti Jus dominančios informacijos. Taip pat skaitykite ekspertų blogus, komentuokite įrašus ir drąsiai dalinkitės savo nuomone. Tokiu būdų galite gauti daug vertingos informacijos iš žmonių, su kuriais niekada gyvenime negalvojote pabendrausiantys.

Tobulėkite

Kūrybingumas – viena iš sudedamųjų Jūsų kaip asmenybės tobulėjimo dalių. Pasitelkę kūrybingumą Jūs lengvai rasite išeitį net iš sudėtingiausių situacijų. Svarbu mąstyti „outside the box“ .

- Išmokite naują kalbą. Užsirašykite į kursus arba mokykitės internete.
- Išmėginkite maisto gaminimo kursus. Pažvelkite į maisto gaminimą iš kitos pusės. Galbūt greitai maisto ruošimas Jums bus geriausia atsipalaidavimo forma.
- Pradėkite rašyti. Ir visiškai nesvarbu ką. Galite rašyti dienoraštį, blogą ar net knygą. Nustebsite kiek genialių minčių kyla savo pasvarstymus užrašant juoda ant balto.
- Mėgaukites muzika arba išmokite groti kokiu nors instrumentu.

Puoselėkite sielą

Kad ir kaip keistai skambėtų trečias patarimas, tačiau jau seniai mokslininkai įrodė, kad būtent sielos puoselėjimas suteikia daugiau energijos, kūrybingumo bei idėjų ateityje. Mokykitės naujų dalykų ir neleiskite savo protui apsnūsti.

- Skaitykite. Daug ir įvairios literatūros.
- Pažinkite skirtingas kultūras. Klausykite skirtingų kultūrų muzikos, keliaukite, įstokite į grupę, kuri jungia skirtingų kultūrų žmones.
- Nebijokite skirtingų nuomonių. Diskutuokite, argumentuokite, reiškite savo nuomonę drąsiai.
- Neleiskite savo protui aptingti. Žaiskite loginius, strateginius žaidimus, stenkitės skaičiuoti mintinai, o ne pasitelkite pagalbon skaičiuoklę.

 



Panašūs įrašai

2020 / 02 / 04
Kaip derėtis dėl atlyginimo?
2020 / 11 / 06
Kaip atsakyti į 20 dažniausiai pasitaikančių klausimų darbo pokalbio metu? (2/2)
2015 / 12 / 15
Apie studentų bedarbystę. Autorius - Tautvydas Marčiulaitis