Formulė: Kaip atsakyti darbdaviui paklausus - „Papasakokite apie save“

2015-12-14

„Taigi, papasakokite man apie save.“

Tai, kas gali pasirodyti paprasčiausias klausimas, gali priversti jus paprakaituoti, ypač kai esate darbo interviu. Ką tiksliai turėtumėte pasakyti pokalbyje dėl darbo? Jūs turėtumėte ne tik pateikti savo gyvenimo faktų raportą, bet ir parodyti, kad esate tobulas kandidatas šiam darbui.

Nebijokite, karjeros ekspertė Lily Zhang turi paruošusi jums super paprastą formulę, kuri padės lengvai atsakyti į šį klausimą.

 

Susijęs straipsnis: Kaip atsakyti į 20 dažniausiai pasitaikančių klausimų darbo pokalbio metu? (1/2)

 

Ką atsakyti, išgirdus klausimą: “Papasakokite apie save”

Taigi, tikriausiai pirmas klausimas, kurį gausite nuėję į pokalbį dėl darbo, bus: “Papasakokite apie save”. Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra pasiūlymas perpasakoti visą savo gyvenimo istoriją ar tuo labiau savo gyvenimo aprašymo pasakojimas “papunkčiui”. Atvirkščiai, tai yra pirma ir pati geriausia galimybė palenkti darbdavį į savo pusę atskleidžiant tai, kuo būtent jūs vienintelis esate tinkamiausias šiam darbui.

Ši formulė vadinama Dabarties – Praeities - Ateities formule. Taigi pirmiausia, pradėkite nuo dabarties – kur jūs esate šiuo metu ir kuo šiuo metu užsiimate. Tada, pereikite prie praeities – papasakokite truputį apie turimą patirtį ir įgūdžius, kuriuos įgijote prieš tai užimtose pozicijose. Galiausiai, užbaikite savo pasakojimą ateitimi – papasakokite, kodėl jus domina galimybė dirbti būtent šį darbą.

Leiskite duoti jums pavyzdį:

Jei kas nors paklaustų: „Papasakokite apie save“, jūs galėtumėte atsakyti:

„Na, šiuo metu dirbu rinkodaros vadovu įmonėje „Smith“, bendradarbiauju su svarbiausiu mūsų klientu. Prieš tai dirbau tokioje agentūroje, kurioje rūpinausi trijų skirtingų sveikatos priežiūros sistemų prekės ženklų vystymu. Aš nepaprastai mėgau šį darbą ir tikrai norėčiau kur kas labiau pasidomėti viena sveikatos priežiūros kompanija. Būtent dėl to man ypač svarbi ši galimybė dirbti su Metro Sveikatos centru.“

Prisiminkite, kad svarbiausia, atsakant į šį klausimą, sutelkti dėmesį į tuos įgūdžius ir patirtį, kurie yra patys aktualiausi darbdaviui, turint omenyje ir konkrečią darbo poziciją toje kompanijoje. Ir galiausiai, nebijokite bent šiek tiek atsipalaiduoti, pasakokite istorijas ir anekdotus -  darbdavys jau turi jūsų gyvenimo aprašymą, todėl jis nori sužinoti apie jus kur kas daugiau.Panašūs įrašai

2015 / 12 / 15
Kaip Firsty.lt patarimai man padėjo darbo pokalbiuose. Autorė - Vaiva
2016 / 03 / 24
Tarptautinė patirtis ne tik svajonėse! - išvyk į stažuotę su AIESEC
2016 / 07 / 13
Kodėl verta būti duomenų bazėje