BE FIRSTY vaizdo paskaita. SAVANORYSTĖ arba NICE TO MEET YOU

2016-02-18

Kai pirmąkart atveri aukštosios mokyklos duris, supranti – atėjo naujų galimybių metas! O užvėręs jas manai, kad pasaulis klups po tavo kojomis, nes, štai, tu toks jaunas, gražus ir dar su diplomu. Deja, statistika ne tokia idiliška. Kurį laiką po studijų neradęs darbo jaunimas emigruoja. Grįžta. Ir vėl emigruoja. O likusi dalis Lietuvoje ne visada dirba darbą pagal specialybę.

Kaip neįsisukti į šią karuselę ir dirbti tai, ką visada norėjai?

Vienintelė išeitis – užbėgti įvykiams už akių ir pradėti siekti savo karjeros dar studijų metais. Savanorystė yra pirmasis etapas, po kurio nesudėtinga pilnavertiškai įsilieti į darbo rinką ir siekti savo profesinių svajonių.Tik renkantis vietą, kur savanoriauti, verta žinoti kelis esminius dalykus tam, kad pasiimtum viską ir dar truputį. O nuėjęs į darbo pokalbį nušluostytum nosį ne tik konkurentams, bet ir bosui – besigraudinančiam iš laimės, kad Lietuvoje yra tokių iniciatyvių ir gabių jaunų žmonių.

Taigi, kaip neapsirikti ir savo brangų laiką investuoti protingai?

Apie savanorystės privalumus, trūkumus ir galimybes pasakos komunikacijos agentūros „Yzio karta“ įkūrėja Neringa Narsaitė.

Projektas „Be Firsty" yra orientuotas į informacijos apie karjeros planavimo proceso skleidimą. Medžiaga parengta Erasmus + programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Medžiaga atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą. Projekto rengėjas: Firsty.lt, 2015 m.


Panašūs įrašai

2016 / 06 / 16
Dirbk protingiau, o ne sunkiau! 16 patarimų kaip tai padaryti
2019 / 09 / 13
Tinkamo darbo paieškos karjeros pradžioje
2016 / 05 / 18
6 patarimai, kaip valdyti laiką darbe