Motyvacijos paieškos karjeros kelyje

2019-06-27

Karjeros kelias dažnai kupinas pakilimų ir nuopolių, todėl svarbu mokėti tinkamai elgtis iššūkių reikalaujančiose situacijose. Spręsti problemas ir skatinti kūrybiškumą galima pasitelkus improvizaciją.

Tokio įrankio naudojimas gali padėti pagerinti veiklos rezultatus darbe, įveikti kliūtis ir jaustis patogiai bet kokiose situacijose. Kaip sako verslininkas ir lektorius Gytautas Čilinskas, improvizacija yra gyvenimas – juk mes kiekvieną dieną improvizuojame, o teatro improvizaciją labai lengva pritaikyti gyvenime, nes tai padeda į verslą ir sudėtingus dalykus žiūrėti paprasčiau.

Ką daryti, kai nežinai, kokį karjeros kelią pasirinkti ir nuo ko jį pradėti?

Vienas iš būdų – „I map“ (mano žemėlapis), kuris skirtas užrašyti savo savybes, svajones, kuo norisi būti ir veiksmų planą, svajonių įgyvendinimui. „Užduotis, kai reikėjo rašyti savo svajones, troškimus privertė susimąstyti, pažvelgti į savo vidų, išjausti atsakymus ir namuose tęsti praktiką“, – apie tokio žemėlapio sudarymą pasakoja lektoriaus Gytauto praktiniame užsiėmime dalyvavusi Renata.

Anot lektoriaus, kuris improvizacijos meno išmoko iš aktoriaus Andriaus Žebrausko, nereikia stabdyti svajonių, jų kritikuoti bei savęs riboti. Ėjimą tikslo link jis palygina su kūdikio mokymusi vaikščioti – kol išmoksta, tenka nugriūti per du tūkstančius kartų. „Tai mums turi būti motyvacija, kai siekiame tikslų. Mes visi esame atviri savo galimybėms ir tereikia nenustoti bandyti“, – kalba asmenybės ugdymo specialistas.

Siekiant savo tikslų, labai svarbu įžvelgti teigiamų dalykų, pavyzdžiui, pabandyti per parą visus neigiamus įvykius ir jausmus transformuoti į teigiamus. Nepaisant to, natūralu, kad gyvenime negali viskas klostytis tik pozityviai. Ieškantiems balanso, savo karjeros kelyje, rekomenduojama pasinaudoti šiais improvizacijos principais - gebėjimu išsakyti savo idėjas ir klausytis.

„Mes kartais absoliučiai negirdime, ką kalba mūsų partneris“, – sako Gytautas, teigiantis, kad informacijos priėmimas ir dėmesio sutelkimas į pašnekovą, svarbus kiekvienoje gyvenimo situacijoje. Bendravime, be klausymo, didelę reikšmę turi emocija, kuri gali būti jaučiama ir matoma ne tik žodžiu, bet ir akimis. Žmogus jaučia kitų emocijas ir jos svarbios bendravime ir versle, nes visada atsiranda grįžtamasis ryšys. Emocijos sukuria aplinką ir tam tikrą vyraujančią savijautą. O bet kokią aplinką prisijaukinti padeda trys „auksiniai“ žodžiai ištarti sau: „Aš tave myliu“.  „Visą laiką reikia stengtis klausytis vidinio balso, stengtis išgirsti, ką sako vidus“, – dėsto Gytautas, teigdamas, kad trimis minėtais žodžiai, galima prisijaukinti net aplinką, kurioje jaučiama neigiama energija.

Daugiau informacijos apie improvizaciją karjeroje rasite projekto „Be Firsty“ vaizdo paskaitoje: „Karjera kaip improvizacija: nuo ko pradėti?“ (lekt. Gytautas Čilinskas)

Straipsnį parengė Algimantė GriciūtėPanašūs įrašai

2016 / 06 / 29
Tinkamo CV bruožai: 6 sekundės darbdaviui sužavėti
2017 / 05 / 10
Kankina klausimas: kurti ar nekurti?
2015 / 12 / 22
Kasdieniai įpročiai darbe, kurių reikėtų atsikratyti