Penkios paprastos taisyklės, kurios privers jaustis gerai kiekvieną dieną

2017-02-27

Jei per trumpą laiką reiktų atsakyti į klausimą kas tave verčia jaustis laimingu? Ką atsakytum? Ar tau teikia laimę vadovo pasitikėjimas tavimi? Komplimentas apie tavo išvaizdą iš kitų darbuotojų ar 100 like’ų paspaudimų ant tavo naujos Instagram’o nuotraukos? Skamba taip lyg tavo nuotaika  nuo tavęs nepriklauso,  tačiau esmė tame, jog  viskas priklauso tik nuo tavęs. Tave tikrai nustebins kaip paprastai galima pagerinti savo kasdienę nuotaiką be aplinkinių pagalbos.

  • Kiekvieną dieną mokykis ir išmok kažką naujo. Nesvarbu ką – svarbu išmok. Tai nereiškia, jog kiekvieną dieną turi skaityti mokslines knygas, jog galėtum kažką išmokti. Tai reiškia, jog kiekvieną dieną atsikėlęs galvotum apie tai, ką tu naujo išmoksi šiandien. Mokytis galima ir iš kitų, pvz.: iš kolegų, kurie dirba su naujais projektais ir generuoja naujas idėjas. Taip pat savo žinių bagažą galima papildyti ir klausantis pasaulio naujienų ar tiesiog kiekvieną dieną skaitant savo mėgstamiausios knygos pastraipą.

 Kodėl tai vers tave jaustis laimingu? Todėl, kad tu žinosi, jog šiandien tu tapai protingesnis žmogus nei vakar.

  • Atsikėlęs ryte skirk laiko, nors menkutei mankštai. Žinau - nesinori. Gera naujiena ta, jog tau nereikia kiekvieną dieną sportuoti lyg ruoštumeisi bėgimo maratonui. Tiesiog, apeik ratą aplink namus, o jei nori kažko rimčiau – puikiai tiks ir jogos pertraukėlės. Pažadu, jog tavo diena taps tikrai produktyvesnė įtraukus šias sporto pertraukėles.
  • Kasdieninė kalbelė sau, kuri ugdytų pasitikėjimą savimi. Pasitikėjimas savimi atsiranda tada, kai kažkas iš aplinkinių mums pasako, kad esame NUOSTABŪS. Tai kodėl šios gražios tradicijos neintegravus ir nesakius sau, jog esi pats nuostabus? Instrukcija: sakydamas, jog esi nuostabus vartok antrojo asmens įvardžius, nes tai suteiks didesnį pasitenkinimą atliktais darbais.
  • Būk malonus kitiems. Šypsokis, nes tai  pasaulį daro gražesnį, suteikia laimės kitiems ir atvirkščiai.
  • Būk malonus sau pačiam. Rūpinkis savimi. Daryk darbus, kurie tau teikia malonumą ir pasaulis nušvis gražesnėmis spalvomis.

Priminimui: tavo vidus slepia daug daugiau įpročių, kurie vers tave jaustis laimingu ir gerins  nuotaiką. Nebijok ir papildyk šį asmeninių savybių sąrašą. Primenu, jog tu nusipelnei būti laiminga asmenybe kiekvieną dieną ir nesvarbu, jog kartais kelią perbėga juoda katė.

 

Iš anglų kalbos vertė Ieva Diržininkaitė: https://www.themuse.com/advice/5-simple-habits-thatll-make-you-feel-good-about-yourself-every-day Panašūs įrašai

2016 / 01 / 13
5 tavo karjerą auginantys naujųjų metų pažadai, kurių norėsis laikytis
2016 / 06 / 28
Kaip motyvuoti save darbe?
2015 / 12 / 22
25 originaliausi 2013 metų darbo pokalbių klausimai