Kaip išsiskirti iš kitų kandidatų?

2016-07-14

Nors bedarbių ir ieškančių darbo Lietuvoje tūkstančiai, tačiau vos ne kiekvienos įmonės personalo vadovas patvirtins, kad gerą specialistą rasti nėra lengva. Kartais tinkami kandidatai nepraeina net pirminio atrankos etapo, nes savo savybių nesugeba atskleisti CV arba darbo pokalbyje, todėl nesugeba išsiskirti kandidatų minioje. Kaip į save atkreipti dėmesį, kad sulauktum bent šanso pabandyti?

  • Dažnai vos iš kelių CV eilučių galima nuspėti, ar žmogus iš tiesų nori būtent siūlomos darbo vietos, ar jis savo gyvenimo aprašymą siunčia į visas pozicijas, tikėdamasis, kad galbūt vis tiek kas nors jį pakvies į pokalbį. Todėl pasistenk CV pritaikyti kiekvienam darbo skelbimui, pirmiausiai pabrėždamas būtent tuos sugebėjimus ar patirtį, kurie nurodomi reikalavimuose.

  • Įsigilink į darbo skelbimuose nurodytus reikalavimus. Jei skelbime aiškiai nurodyta, jog nepriekaištinga vokiečių kalba yra būtina, o Tu vokiškai vos sugebi pasakyti ačiū ir labas, gerai pagalvok, kad galbūt nereikia trukdyti nei savo, nei kito asmens laiko. Tiesa, jei tai nurodyta tik kaip privalumas, pabandyti tikrai gali! Galbūt kitos Tavo savybės idealiai tinka siūlomai darbo pozicijai, o per mėnesį šiek tiek pramoksi ir vokiškai.

  • Jei turi klausimų, patartina paskambinti telefonu ir sužinoti detalesnės informacijos, padėsiančios apsispręsti, ar tinki siūlomai darbo vietai. Žinoma, klausti reikia konkrečiai, nes jei dar sykį teirausies apie reikalavimus, kurie surašyti skelbime, tik švaistysi personalo vadovo laiką, o ir sau pliuso neužsidėsi. Tačiau jei užduosi esminių klausimų, taip jau iš karto gali sudominti įmonės atstovą ir turėti šiokį tokį konkurencinį pranašumą.  • Neapsiribok vien darbo skelbimų skaitymu. Dabartiniais informacijos laikais darbą gali rasti net ir Facebook'e. Nebijok parašyti įmonei, kuroje labai norėtum dirbti, net jei ji neskelbia jokių darbo skelbimų. Galbūt tiesiog jie yra nepublikuojami, o iniciatyvumas, ypatingai jauno žmogaus, žavi visus. Tad drąsiau - eik ir ieškok pats!

  • Būk dėmesingas rašydamas CV: nors išsiplėsti nepatartina, tačiau esmines savo kompetencijas būtina suminėti. Jei neturi daug darbinės patirties, Tavo CV turėtų tilpti į vieną puslapį, tačiau nebijok išsipėsti, jei jauti, kad turi daug įdomios ir naudingos informacijos. Tiesa, nepersistenk - pasilik ką pasakoti ir darbo pokalbio metu, jei į jį pakvies.

  • Nebūk pernelyg kuklūs: išvardink visus pasiekimus ir kompetencijas, kurie Tau atrodo svarbūs. Tačiau net jeigu esi puikus specialistas, nepradėk puikuotis - pagyrūnų niekas nemėgsta.

  • Jei esi pakviestas į pokalbį, būtinai apie įmonę sužinok kuo daugiau informacijos. Taip parodys, kad ši darbo vieta Tau svarbi, o į pokalbį atėjai atlikęs "namų darbus". Tai byloja apie Tavo motyvaciją dirbti bei atsakingumą.

Linkime sėkmės!Panašūs įrašai

2016 / 05 / 20
Kaip paprastai ir teisingai pasakyti „ne“
2015 / 12 / 15
Kaip Firsty.lt patarimai man padėjo darbo pokalbiuose. Autorė - Vaiva
2016 / 05 / 17
"Gap year": kodėl verta?