Kodėl verta būti duomenų bazėje

2016-07-13

Visi mes ieškome geriausio pasiūlymo. Kartais net neieškome, o jie patys mus suranda  – prekybos centras įmeta skrajutę, vaistinė atsiunčia žinutę, mobiliojo ryšio bendrovė paskambina pasikalbėti. O ar įsivaizduojate, kad taip galėtumėte gauti ir darbo pasiūlymus? Įsivaizduokite – taip! Viskas, ką reikia padaryti – užsiregistruoti duomenų bazėje.

Terminą „duomenų bazė“ tikriausiai teko girdėti kiekvienam. Į oficialius aiškinimus nesileisime, bet, kad susikalbėtume, paminime – tai vieta, kur saugomi įvairūs duomenys. Kalbant apie darbo paieškas, duomenų bazes, kuriose yra saugomi Jūsų CV, turi tiek įmonės, tiek atrankų kompanijos, tiek darbo paieškai skirti internetiniai tinklapiai.

Darbo paieškas, ypač jei dar mokotės ar jau turite darbą, kaip ir didelius pirkinius, tolimas keliones ar svarbius sprendimus, dažniausiai atidedate geresniems laikams (kai nelaikysite egzaminų, galutinai atsibos dabartinis darbdavys ir pan.), nuolat nesekate naujausių pasiūlymų ir taip galite pražiopsoti ką nors labai įdomaus to net nežinodami.  Čia Jums ir gali pagelbėti duomenų bazės. Ir štai kodėl:
  • Pasiūlymas ateina pas Jus, o ne Jūs ieškote pasiūlymo. Net jei neieškote darbo šiuo metu, darbdavys gali skambinti ir informuoti apie turimas laisvas pozicijas, kurios, tikėtina, gali būti Jums patrauklios (jei tik nepamiršote nurodyti savo lūkesčių dėl norimo darbo);
  • Jūs renkatės, o ne Jus renkasi. Kadangi įmonė skambina Jums, dažniausiai esate palankesnėje situacijoje, nes tokiu atveju kompanija atskleidžia daugiau detalių tiek apie poziciją, tiek apie sąlygas;
  • Jūs jau įveikėte pirmąjį etapą.  Jei kompanija su Jumis kontaktuoja, vadinasi, atitinkate pagrindinius jų lūkesčius ir kriterijus, tad galite jaustis ramiau;
  • Jūs esate tarsi slapto klubo narys. Galite sužinote pasiūlymus, kurie kartais net nėra skelbiami darbo skelbimų portaluose;
  • Netenka sukti galvos dėl dėmesį atkreipiančio CV formato. Jei jau turite susikūrę CV – galite jį prikabinti, jei ne – pakanka suvesti savo duomenis pagal pateiktus laukelius, o sistema pati sugeneruos tvarkingą gyvenimo aprašymą. Bonusas – jei dar neteko kurti CV, pamatote, kokia esminė informacija jame turėtų būti.
  • Galite pamatyti savo vertę darbo rinkoje. Galite pastebėti, kokiems darbdaviams esate įdomiausias ir kokiose pozicijose Jus matytų potencialūs darbdaviai.
  • Sutaupote laiko. Vienąkart užpildžius, Jūsų CV visuomet bus rodomos sistemoje, tad būsite visad pasiekiami darbdaviams, nebent patys to nebenorėsite.
Įtikinome? Jau plojate rankomis ir klausiate, o ką reikia daryti ir kur rasti tas duomenų bazes? Kaip ir minėjome pradžioje, jas turi dažna įmonė, kiekviena atrankų kompanija ir beveik visi darbo skelbimų portalai.
Jei turite nusižiūrėję svajonių įmones ar svajonių pozicijas, kuriose norėtųsi dirbti, tuomet tiesiog surandate bendruosius, personalo skyriaus ar atrankų konsultanto elektroninio pašto adresus ir savo CV bei lūkesčius siunčiate tiesiai jiems su prašymu įsitraukti į duomenų bazę. 
Taip pat galite registruotis darbo skelbimų portalų duombazėse, kur potencialių darbuotojų dairosi tiek įmonės, tiek atrankų kompanijos (taigi, du zuikiai vienu šūviu). Čia dažniausiai tereikia prisiregistruoti kaip naujam vartotojui ir surašyti prašomą informaciją bei duomenis. Nepatingėkite užpildyti visus reikiamus laukelius – čia, kaip ir kuriant gyvenimo aprašymą, galioja tos pačios informacijos tvarkingumo ir aiškumo taisyklės.
Žinoma, jei aktyviai dairotės darbo, įprastų paieškos būdų tai nepakeis, tiesiog pridės papildomą procentą galimybių. Tačiau, jei šiuo metu lyg ir kirba noras susirasti naują  ar pirmąjį darbą, bet dar nesinori visų pastangų investuoti į jo paieškas – registruokitės, būkite darbdavių žemėlapiuose, leiskitės surandami ir galbūt reikiamas pasiūlymas pats pas Jus ateis.

O firsty.lt komanda, perfrazuodama liaudies išmintį, sako – jei tavęs nėra duomenų bazėje, tavęs nėra darbo rinkoje, todėl linkime nepraleisti nė vieno šanso būti surastiems ir pastebėtiems ir kviečiame registruotis Firsty.lt duomenų bazėje!Panašūs įrašai

2015 / 12 / 22
Ko darbo interviu klausia „Google“, „Amazon“, „Apple“
2016 / 06 / 28
10 pagrindinių neįtikėtinai sėkmingų žmonių įsitikinimų
2016 / 07 / 11
Kaip atsakyti į 20 dažniausiai pasitaikančių klausimų darbo pokalbio metu? (1/2)